31 Mart Yerel Seçimlerinden Önce EYT Yasası Çıkar mı?

"EYT sorununun acilen çözümünden yana olacağız. Yani yanımızda olanın yanında''....

31 Mart Yerel Seçimlerinden Önce EYT Yasası Çıkar mı?
03 Şubat 2019 Pazar 17:28

EYT'liler salona sığmadı

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), seslerini duyurmak için bugün Adana'da buluştu. Salonun dışına da taşan kalabalık, EYT yasasının çıkmasını bekliyor.

Kendilerini Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak tanımlayan 1999 yılından önceki sigortalılar, emekli olabilmek için yasanın çıkmasını bekliyor. 31 Mart Yerel Seçimlerini de etkileyecek olan EYT'liler bugün Adana'da bir araya geldiler.

Adana'da, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma Derneği'nce "EYT Buluşması" gerçekleştirildi. Toplantının yapıldığı 2 katlı salonu dolduranlar, kültür merkezinin dışına taşınca konuşmaların duyulabilmesi için dışarı da ses sistemi kurulduğu gözlemlendi.

EYT Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde yapılan EYT buluşmasına emekli maaşı alabilmek için yaş süresinin dolmasını bekleyen çok sayıda vatandaşın katılması gözlemlendi.

"YANIMIZDA OLANIN YANINDA OLACAĞIZ"

Kalabalığa hitap eden EYT Sosyal Yardımlaşma Derneği'nin yöneticisi Ali Ulutaş, "EYT sorununun acilen çözümünden yana olacağız. Yani yanımızda olanın yanında olacağız, diyoruz. Herkes bilsin ki bizler kırmadan, dökmeden, yasal çerçevede emeklilik hakkımızı almak için mücadele ediyoruz ve edeceğiz. Bu konuda dünyaya örnek bir mücadele sergiliyoruz ve devam edeceğiz" ifadelerini kullanması dikkat çekti.

Kaynak; Milli Gazete

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.