3 Ayrı Koltuktan 4 Maaş Alan Güler: Aldığım Para o Kadar da değil...

31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye başkanlarının birden fazla maaş alması, akraba atamaları tartışılmaya devam ediyor. AKP'li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı, eski Enerji Bakanı Hilmi Güler, 3 koltuktan dört maaş sahibi oldu. Güler, “Ben bu görevlerde ülkeme katkı sağlamak için bulunuyorum." dedi

3 Ayrı Koltuktan 4 Maaş Alan  Güler: Aldığım Para o Kadar da değil...
02 Ağustos 2019 Cuma 15:29

3 koltuktan dört maaş alan AKP'li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, “Ben bu görevlerde ülkeme katkı sağlamak için bulunuyorum. Aldığım para o kadar değil” açıklaması yaptı.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından belediye başkanlarının birden fazla maaş alması, akraba atamaları tartışılmaya devam ediyor. AKP'li Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı, eski Enerji Bakanı Hilmi Güler, 3 koltuktan dört maaş sahibi oldu. Güler, “Ben bu görevlerde ülkeme katkı sağlamak için bulunuyorum." dedi. 

Güler, hem belediye başkanı, hem Turkcell ve Çin bankası ICBC'de yönetim kurulu üyesi olarak, hem de emekli milletvekili sıfatıyla 4 ayrı maaş alıyor. Belediye Başkanı seçildikten sonra, yönetim kurulu üyesi olduğu şirketlerden istifa etmeyen Güler, “Ben bu görevlerde ülkeme katkı sağlamak için bulunuyorum. Ülkemize faydamız olduğu için oralarda görev aldık. Her iki kuruma da yazı yazdım ayrılmak istediğimi bildirdim, cevap bekliyorum” diye konuştu. 

2 ayrı yönetim kurulu üyeliğinden 200 bin TL alıyor iddiası

Sözcü'nün haberine göre, CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Güler’in aldığı maaşlara ilişkin, “Başkan seçilmesinin üzerinden 4 ay geçti. Kamu ile özel sektör arasında tercih yapsın. O yapmıyorsa partisi buna el atsın. Yöneticisi olduğu kuruluşların belediye ile ilgili bir işi olduğunda nasıl tavır alacak?” ifadesini kullandı. Adıgüzel, Hilmi Güler'in belediye başkanlığının yanı sıra 2 ayrı yönetim kurulu üyeliğinden de ayda 200 bin lira ücret aldığını da öne sürdü.

Güler: Aldığım para o kadar da değil

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Hilmi Güler ise yönetim kurulu üyeliği ücreti konusunda “Aldığım para o kadar değil” açıklaması yaptı. Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli, Hilmi Güler ile aynı dönemde başladığı Turkcell Yönetim Kurulu üyeliğinden, bakanlık koltuğuna oturunca istifa etmişti. 2013'te Turkcell Yönetim Kurulu üyesi olan Güler, 22 Mayıs 2015'de de Çin bankası ICBC Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Güler ayrıca Turkcell iştiraki Superonline İletişim Hizmetleri'nde de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyor.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.