GÜNCEL HABERLERİ

Egemen Bağış'a Ödül Gibi Görev....  İstediğini Aldı.....
20 Ağustos 2019, 09:30 0
Egemen Bağış'a Ödül Gibi Görev.... İstediğini Aldı.....
17-25 Aralık sürecinin ardından bakanlıktan ve milletvekilliğinden istifa eden eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın, Prag Büyükelçiliği’ne atanması kesinleşti. Sözcü'de yer alan habere göre; İran’a ABD ambargosunun delinmesi olayı nedeniyle Amerika’da tutuklanan 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarının kilit ismi Reza Zarrab dosyasında adı geçen Bağış için Çekya Cumhuriyeti’nden agreman istendi.
“Masada yol alamıyoruz, Sivil itaatsizlik seçeneğini Kullanmaktan.....''
20 Ağustos 2019, 08:59 0
“Masada yol alamıyoruz, Sivil itaatsizlik seçeneğini Kullanmaktan.....''
Hükümet, memur ve memur emeklisine zam teklifini 2020 yılı için yüzde 4+4’e, 2021 için ise yüzde 3+3’e çıkardı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ikinci teklifin de kabul edilemeyeceğini dile getirerek, “Sunulan teklifi uzlaşmaya ve müzakereye uygun görmüyoruz. Şu anda bulunduğumuz nokta uzlaşma ve sözleşme imzalama seviyesinin uzağındadır. Hizmet kollarının talepleri ile ilgili masada yol alamıyoruz. Sivil itaatsizlik seçeneğini kullanmaktan kaçınmayacağımız bilinmelidir” diye konuştu.
''Tartışalım, İtici Hale Getirmeyelim, Abartmayalım Lütfen.....''
20 Ağustos 2019, 08:49 0
''Tartışalım, İtici Hale Getirmeyelim, Abartmayalım Lütfen.....''
Bugün FETÖ olarak bilinen yapılanmanın tarihsel sürecinde "Cemaat" ve "Gülen Cemaati" gibi isimlerle de anıldığını hatırlatan Hakan Albayrak, dikkat çeken bir yazı yazdı. Son zmanlarda Hükümete yönelik eleştirileri ile dikkat çeken Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak, bugünkü köşesini "cemaat" kavramına ayırdı. Albayrak, "cemaat ve tarikatları elbette tartışalım" dedi ve ekledi: "Ama abartmayalım lütfen."
''Trollerden Şikayetçiyim, Zalimler İçin Yaşasın Cehennem''
20 Ağustos 2019, 08:40 0
''Trollerden Şikayetçiyim, Zalimler İçin Yaşasın Cehennem''
Hükümete yakınlığı ile bilinen Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, trollerden şikayetçi olduğunu belirterek "Onlar gittikleri yoldan memnunsalar devam etsinler, zalimler için yaşasın cehennem." diye yazdı. Hükümete yakınlığı ile bilinen Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, trollerden şikayetçi olduğunu yazdı. "Onlar gittikleri yoldan memnunsalar devam etsinler" diyen Dilipak, "Allah (cc) Cenneti de, Cehennemi de boşuna yaratmadı.
Beki: Hani Sandıkla Gelen Sandıkla Gidecekti, Neden Kayyum.....?
20 Ağustos 2019, 08:32 0
Beki: Hani Sandıkla Gelen Sandıkla Gidecekti, Neden Kayyum.....?
Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanları'nın görevden alınmasının yankıları sürüyor. Belediye başkanlıklara ise kayyum atanmasıyla ilgili önemli değerlendirmeler geliyor. Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanları'nın görevden alınıp yerlerine kayyum atanmasına ilişkin tartışmaların kamuoyundaki etkisi sürüyor.
''Seçimle Gelenin Seçimle Gitmesi Esas Olmalıdır''
19 Ağustos 2019, 18:55 0
''Seçimle Gelenin Seçimle Gitmesi Esas Olmalıdır''
"Şunu herkes bilmeli ki; millet iradesine ipotek koymak kimseye bir şey kazandırmaz, ülkemizin huzuru ve daha müreffeh günler için seçimle gelenin seçimle gitmesi esas olmalıdır. İktidarın bu tavrı hakkı dikkate almadığı gibi halkı da dikkate almamaktır. Ülkemiz yıllarca antidemokratik uygulamaların zararını gördü. Bugün ortaya konulan bu tavır da ülkemize, barışa ve geleceğimize zarar verecektir.
Babacan Ekibinden Açıklama: Yeni Partiye Olan Desteğin Oy Oranı...?
19 Ağustos 2019, 18:24 0
Babacan Ekibinden Açıklama: Yeni Partiye Olan Desteğin Oy Oranı...?
AKP’den istifa ederek yeni parti kurmaya hazırlanan Ali Babacan'ın ekibinden partinin kuruluşu ve oy oranıyla ilgili çarpıcı açıklama geldi. Tarafsız Haber Ajansı'ndan Mehtap Gökdemir'in haberine göre Ali Babacan’ın kuracağı parti için “temsil gücü yüksek ve geniş kadro” hedefleniyor. “Çoğulcu demokrasi, insan hakları ve özgürlükler konusunda en yüksek standartlar sağlanacağı ve hukukun üstünlüğünün tavizsiz bir şekilde savunulacağı” ifade ediliyor.
Melih Gökçek’in Firardaki İmamları....
19 Ağustos 2019, 15:23 0
Melih Gökçek’in Firardaki İmamları....
Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, belediyede uzun yıllar birlikte çalıştığı bürokratlarının “FETÖ imamları olduğu” ortaya çıktı. Gökçek’in başkan olduğu dönemde Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olan Kamil Kılıç ile Mali Hizmetler Daire Başkanı olan Hasan Uçar’ın, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ABD’ye kaçtığı tespit edildi. Ayrıca Uçar’ın 15 Temmuz sonrasında da belediyede görev yaptığı belirtiliyor.
3 Büyükşehir Belediye Başkanı Görevden Alındı
19 Ağustos 2019, 14:44 0
3 Büyükşehir Belediye Başkanı Görevden Alındı
Son dakika... İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır, Van ve Mardin'in HDP'li Büyükşehir Belediye Başkanlarını görevden alıp yerine valileri kayyım olarak görevlendirdi. Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk,  İçişleri Bakanlığı'nca haklarında yürütülen terör soruşturmaları kapsamında görevlerinden alındı.
Pekin: ABD’ye Güvenmemeliyiz, ABD İsrail'in Güvenliğini Korumak....
19 Ağustos 2019, 14:29 0
Pekin: ABD’ye Güvenmemeliyiz, ABD İsrail'in Güvenliğini Korumak....
Genelkurmay eski istihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin, Güvenli Bölge’yle ilgili Milli gazeteye değerlendirmelerde bulundu… Suriye’nin kuzeyinde oluşturulması planlanan Güvenli Bölge ile ilgili Türkiye ve ABD arasında devam eden görüşmelerde anlaşmazlık sürüyor. Güvenli Bölge’yle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Genelkurmay eski İstihbarat Başkanı İsmail Hakkı Pekin, ABD’ye güvenilmemesi gerektiğinin altını çizerek, “Milli değerlerimize uygun hareket etmeliyiz.