EYT Konusunda Son Gelişmeler

''Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda siyasi parti ayrımı yapmaksızın bir arada olmak gerek''....

EYT Konusunda Son Gelişmeler
28 Ocak 2019 Pazartesi 14:53

SGK Uzmanı İşcan açıkladı: EYT konusunda son gelişmeler neler?

‘Çalışma Hayatı’ programına konuk olan Mustafa İşcan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusuna dair son gelişmelerle ilgili bilgi verdi.

SGK Uzmanı Mustafa İşcan, TV5 ekranlarında yayınlanan ‘Çalışma Hayatı’ programında Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusuna ilişkin son durumu değerlendirdi.

‘Çalışma Hayatı’ programında Fatih Yedier’in sorularını yanıtlayan Mustafa İşcan, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda yaşanan son gelişmelerle ilgi bilgi sundu.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda yaşananları anlatan ve EYT’lilerin taleplerini dile getiren Mustafa İşcan’ın sözlerinden satır başları ise şöyle;

''EYT’lilere dair en büyük sıkıntı daha önce gerçekleştirilen toplantılarda katılımın az olmasıydı. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusuna dair yapılan toplantılar ilk başta 10-15 kişi ile başlamıştı ama katılımlar çığ gibi büyüdü ve dev bir hale geldi. Artık Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusu görmezden gelinemez.

3 Şubat’ta Adana’da Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusuna dair bir toplantı yapılacak. 10 Şubat’ta ise Ankara’da yüz binlerin katılmasının beklendiği bir toplantı olacak.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda siyasi parti ayrımı yapmaksızın bir arada olmak gerek.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda hükümet kanadından kimse masaya oturmaya yanaşmıyor. Kimsenin bu konuda bir taviz vermeye niyeti yok. En azından EYT’lilerle bir görüşme yapılsa bu soruna bir çözüm bulma arayışına gidilse daha farklı olacak.'' diye konuştu.

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.