Döviz Kuru İçin Kritik Uyarı: "Seçimler Bittikten Sonra..."

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin, ekonomi hakkında önemli açıklamalarda yaptı. Alkin, geçen ay itibarıyla 236 ülkeye ihracat...

Döviz Kuru İçin Kritik Uyarı: "Seçimler Bittikten Sonra..."
17 Mart 2019 Pazar 19:03

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Genel Sekreteri Prof. Dr. Kerem Alkin, ekonomi hakkında önemli açıklamalarda yaptı. Alkin, geçen ay itibarıyla 236 ülkeye ihracat yaptıklarını ifade ederek "Nisan ve Mayıs ayları dolar kurunu yönetmek için çok kritik iki ay." diye konuştu.

"Açık ve net söylüyorum seçimler bittikten sonra bu iki ayı kurda yeni bir hareketlenmeye sebep olmayacak bir dirayetle yönetirsek" diyen Alkin, "Haziran’dan itibaren bu ülke nefes almaya başlar." açıklaması yaptı.

Alkin, 236 ülkeye ihracat gerçekleştiren 83 bin ihracatçının tebrik edilmesi gerektiğini belirterek, şu şekilde konuştu;

"236 ülkeye dokunulmasına rağmen Türkiye’nin ihracatının hala yüzde 52’si AB ülkelerine. Nisan ve Mayıs kuru yönetmek için çok kritik iki ay. Açık ve net söylüyorum bu iki ayı kurda yeni bir hareketlenmeye sebep olmayacak bir dirayetle yönetirsek, Haziran’dan itibaren bu ülke nefes almaya başlar. Seçimler bittikten sonra Nisan ve Mayıs Türkiye’deki döviz kurlarında yeni bir dalgalanmanın yaşanmamasına azami emek vermemiz gereken iki ay."

İlgili Haberler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.