İlköğretim 3. sınıf ders kitabında öğrencilere cinsellik aşılanıyor!

İlköğretim 3. sınıf ders kitabında öğrencilere cinsellik aşılanıyor!


MEB'in 3. sınıf ders kitabında ahlaksız 'yatak' diyaloğu!


İlköğretim 3. sınıf ders kitabındaki ‘Kurbağa Prens’ adlı hikayede skandal ifadelere yer verildi. Kurbağaya dönüşen prensin anlatıldığı hikayede yer alan “Yatağını benimle paylaşmanı istiyorum” ifadesi tepkiyle karşılandı. Türk Eğitim Sen İzmir Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, “Çocuklarımıza milli, manevi ve ahlaki değerler en üst düzeyde olmalı. Bu kitaplar dağıtılmadan önce komisyonlar vasıtasıyla tüm sayfaları uzman kişilerle incelenmeli...” dedi.


Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) İlkokul 3. sınıf Türkçe kitabındaki Grimm Kardeşler'in yazdığı "Kurbağa Prens" hikayesinin uyarlamasındaki ahlâksız ifadeler tepkiyle karşılandı. Kitapta kurbağaya dönüşen prensin, "Prensesin yatağını paylaşarak" prense dönüşmesini anlatan kitaba tepki gösteren Türk Eğitim Sen İzmir Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, "Bu tür hikayeler yerine milli ve manevi değerleri gelecek nesillere anlatabilecek hikayelerin müfredatta daha fazla yer alması gerekiyor" dedi.


MİLLİ, MANEVİ VE AHLAKİ DEĞERLER EN ÜST DÜZEYDE OLMALIEğitim alanında çok hassas davranılarak, kitaplarda işlenen konuların ince elenip sık dokunması gerektiğini ifade eden Merih Eyyup Demir, "Çocuklarımıza milli, manevi ve ahlaki değerler en üst düzeyde olmalı. Bu kitaplar dağıtılmadan önce komisyonlar vasıtasıyla tüm sayfaları uzman kişilerle incelenmeli. Bu tür yanlış anlaşılmalara sebep olabilecek, çocuklarımızın ilerideki gelişimlerine olumsuz etki edecek ifadelerin çıkartılması gerekiyor" diye konuştu. Demir, "Bu tür hikayeler yerine milli ve manevi değerleri gelecek nesillere anlatabilecek hikayelerin müfredatta daha fazla yer alması gerekiyor" diye konuştu.


İşte o skandal diyaloglarPrensesin topunu suya kaçırdığını gören kurbağa, "Topunu sana getirebilirim fakat bunun karşılığında bazı isteklerim olur", "Tabağını, bardağını ve yatağını benimle paylaşmanı istiyorum" deyip suya dalar.


Prenses istemeye istemeye kurbağayı odasına almış.


Prenses yatağına uzanmış ve hemen uykuya dalmış! Az sonra kurbağa, kısık bir sesle, "Güzel prenses!


Güzel prenses!" demiş. Prenses cevap vermeyince uyuduğuna emin olmuş. Usulca prensesin yanına girip uykuya dalmış.


"İzin verin anlatayım" demiş yakışıklı prens.


Kötü kalpli bir büyücü beni kurbağaya çevirdi. Büyü ancak güzel bir prenses benimle tabağını, bardağını ve yatağını paylaşınca bozulabilirdi.


Bu iyiliği sen yaptın. Benimle yatağını paylaştın. Artık büyü bozuldu.


Sonunda gönlüm prensesini buldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2017, 15:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER