Harp Okulu'na alım sınavında skandal soru: Çanakkale diyenler elendi!

Harp Okulu'na alım sınavında skandal soru: Çanakkale diyenler elendi!
Harp Okulu'na alım sınavında skandal soru: Çanakkale diyenler elendi!


İYİ Parti'li Ümit Özdağ Harp Okulu’nda, ‘Çanakkale mi destan, 15 Temmuz mu’ sorusuna ‘Çanakkale’ diyen öğrencilerin elendiğini iddia etti.


İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili  Ümit Özdağ, çarpıcı bir iddiayı gündeme getirerek,  Harp okulu sınavlarında “Çanakkale mi destandır, 15 Temmuz mu?” sorusuna, ‘Çanakkale' cevabı veren adayların elendiğini öne sürdü. Özdağ, “Ne yazık ki, Türk Ordusu'na subay yetiştiren okullara yapılan kadro alımlarında açıkça partizanlık yapılmaktadır. Bu gidiş gidiş değil” dedi.

3 KEZ TEYİT ETTİM 

Özdağ, Yeniçağ Gazetesi'nde “  Türk silahlı Kuvvetler'nde neler oluyor?” başlıklı yazısında skandal bazı gelişmeleri yazdı. Sözcü'den Veli Toprak'a konuşan Özdağ, köşesinde yer alan bilgileri ‘üç kez teyit etmeden yazmıyorum' dedi ve açıkladığı olayların bildiklerinin bir kısmı olduğuna dikkat çekti.

Özdağ şunları kaydetti:

“ Harp okulu'na alım sınavında sözlü heyet mensuplarından birisi öğrenciye ‘Çanakkale mi destandır, 15 Temmuz mu?' diye soru sormakta, ‘Çanakkale destandır' cevabını veren öğrenci sınavdan kalmaktadır. Bir askeri okula giriş sınavında ‘Şeker fabrikalarının satılması ile ilgili ne düşünüyorsun?' şekilde bir sorunun anlamı nedir? Açıkça öğrenci adayının AKP icraatlarına nasıl baktığını anlamak istiyorlar.”

İLGİSİZ SORULAR

“Lise mezunu Cem Ç., Deniz  Harp okulusınavlarına katılmış. Yazılı sınava katılan 600 bin kişi içinde puanı ilk 10 binde. Son iki gün Ankara'da Kara Kuvvetleri binasında mülakata almışlar. Mülakatı yapan 3 kişiden biri emekli general diğer ikisi kadın; ikisi de türbanlı ve biri eldivenli. Sordukları sorular da ‘15 Temmuz gecesi ne yaptın?', ‘Başkomutanımız kimdir?', ‘Neden yalnızca Deniz  Harp okulu'na başvurdun?' gibi ilgisiz sorular. Sonuçta Cem Ç.'ye sınavı kazanamadığı söylenmiş.”
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 14:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER