CHP'den Doğa Koleji Tepkisi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Doğa Koleji'nin yaşamış olduğu sıkıntılar ile ilgili , "Bir haftadır devam eden öğretmenlerin ve öğrenci velilerinin feryadı Türkiye'nin gündeminde. Ancak bu durum parlamentoda dillendirilmiyor." açıklamasını yaptı.

CHP'den Doğa Koleji Tepkisi

Kaya, bir süredir maddi sıkıntı yaşadığı belirtilen Doğa Koleji’nin Eryaman’daki şubesini ziyaret ederek, okul yöneticileri, öğretmenler ve velilerle görüştü.

“ÖĞRETMENLERİMİZİN ÇIĞLIĞI, ÜÇ KURUŞLUK MAAŞ İÇİN DEĞİL”

Öğrencilerin kolejde yaşanan sorunlardan etkilendiğine dikkati çeken Kaya, “Bir haftadır devam eden öğretmenlerin ve öğrenci velilerinin feryadı Türkiye’nin gündeminde. Ancak bu durum parlamentoda dillendirilmiyor. Velilerimizin çığlığı, çocuklarımızın gelecek kaygısıdır. Öğretmenlerimizin çığlığı, üç kuruşluk maaş için değildir, öğrencilerinin gelecek kaygısıdır. 82 bin öğrenci, 13 bin 500 çalışan ve yaklaşık 500 bin aileyi ilgilendiren bir kurum, ne yazık ki çökertiliyor.” ifadelerini kullandı.

Kolej yöneticileri ve öğretmenlerinin aylardır maaş almadığını anlatan Kaya, “Maarif Vakfı, FETÖ’nün okullarını almaktan vazgeçsin. Gelsin bu okulla bu çocuklara sahip çıksın.” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un “özel okul açanlara teminat yatırma koşulu getirilsin” açıklamasını destekleyen Kaya, yasanın TBMM’ye gelmesi durumunda, parti olarak da destek vereceklerini vurguladı.

Hamza Gür

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER